פרויקטים

מובילים ומתמחים במגוון רחב של עבודות הזכוכית

מהי זכוכית?
זכוכית בצורתה הטבעית היא חומר שקוף חזק באופן יחסי,עמיד לשחיקה ועמיד בדרך כלל מבחינה כימית וביולוגית. ניתן ליצור זכוכית במגוון רחב של חומרים אולם רק מספר מצומצם של חומרים אכן נמצא בשימוש. זכוכית גולמית מתקבלת כתוצאה מחימום רכיבי התערובת בכור היתוך. 

את הזכוכית הגולמית מיצרים בדרך כלל מחול סודה (קוורץ) וסיד המעורבבים במיכל ומחוממים לטמפרטורה של 1000 מעלות עד להתרחשות הריאקציה. את הזכוכית ניתן לעצב בקלות רבה לגופים בעלי שטח פנים חלק ובלתי חדיר. תכונות אלו הופכות את הזכוכית לחומר בעל מגוון רחב של שימושים. עם זאת הזכוכית שבירה למדי ועשויה להתנפץ לרסיסים חדים.

איזה סוגי זכוכית קימים?
זכוכית בידודית – היא למעשה חלון המורכב משתי שכבות זכוכית המחוברות ע”י מסגרת אלומיניום, כאשר המסגרת מכילה סופחי לחות למניעת היווצרות אדים על חלקן הפנימי של השמשות .מטרת הזכוכית לבידוד תרמי ואקוסטי .

זכוכית מחוסמת (ביטחון) – זכוכית שעוברת תהליך של חימום מבוקר לטמפרטורה של כ-700 מעלות ולאחר מכן קירור מהיר מאוד באוויר.

תהליך זה גורם להכנסת מאמצים בזכוכית והופך אותה לבעלת חוזק גבוה פי 3-5 מאשר זכוכית רגילה. החוזק נובע ממאמצי לחיצה שנוצרים בפני השטח של הזכוכית ואלו מקשים על התקדמות סדקים בזכוכית.

זכוכית שכבות (טריפלקס) – זכוכית זו מיוצרת משתי שכבות זכוכית המוצמדות ע”י שכבת P.V.B חומר זה משמש להדבקת שתי שכבות הזכוכית וטורם רבות לחוזקה. במקרה של ניסיון שבירה הזכוכית נסדקת ואינה מתנפצת לרסיסים דבר התורם לביטחון.